Včelí týden ve školní družině

Včelí týden ve školní družině ZŠ Jarošova

Dne 20. 5. slavíme Světový den včel. Tento významný den jsme si také opět připomněli ve školní družině. V tomto týdnu jsme s dětmi debatovali o významu včel nejen pro přírodu, ale i pro nás samotné lidi. Sledovali jsme naučná videa, aby si děti mohly představit, jak vypadá práce včelaře v reálu. Děti se seznámily s různými pomůckami chovatele včel, jako například s rámkem s mezistěnou, různými výrobky, které jsou vyrobeny k běžnému použití (zubní pasta, ústní voda a hlavně med). Největší atrakcí byl včelařský klobouk, který si každý žák mohl vyzkoušet. Dále jsem dětem pomohla s výrobou svíčky, kterou si odnesly domů jako upomínku na tento týden. Pro názornost jsme si půjčili „včelí úl“, který vyrobili žáci 4.třídy. Celý týden jsme zakončili písničkami o včelách a každý žák také ochutnal medovo-citronový bonbon.

Michaela Němcová, vychovatelka