Mikuláš u nás nadělil dětem z 2. a 3. třídy netradiční dárek.
Ve čtvrtek 5. 12. k nám přišel Mikuláš s anděly a čerty. Letos nenaděloval pouze sladkosti a ovoce, ale nadělil žákům 2. a 3. třídy také zážitek ve formě poukazu na výlet. Hned další den jsme se proto vydali na exkurzi do Velkého světa techniky v Ostravě. Pro mnoho žáků byla samotná jízda autobusem velkým zážitkem, protože v Ostravě ještě nikdy nebyli. Koukali cestou na industriální krajinu a pobavila je i známá žirafa na Rudné. Při vstupu do Imaginária se někteří trochu báli. Čekala na ně totiž aréna představivosti – trochu cirkusová, trochu tajemná, ale hlavně zábavná!
S čím se tedy setkali? Se všelijak hrou – mohli si vyzkoušet točit kolotoč, zahrát si loutkové divadlo, chytat ryby, rozhýbat gymnasty, závodit s autíčky, zahrát si kuželky, podívat se do tajemných kukadel, zajezdit si na kole a mnoho dalšího.
Celá exkurze nás velice nadchla. Každý si totiž našel něco, co jej bavilo. A ještě ke všemu bylo vše vyrobené ručně a hlavně ze dřeva.
Text: Eliška Orechovská
Foto: Andrea Vodáková