Školní olympiáda 2. stupně 2019

Vyvrcholením sportovních aktivit na ZŠ Jarošova je tradiční olympiáda žáků druhého stupně.

Letos připadlo toto sportovní klání na úterý 18. června 2019 a jak je už dobrým zvykem, soutěžilo se celkem v pěti atletických disciplínách – skoku vysokém, skoku dalekém a bězích na 50 m, 200 m a smíšené štafetě na 4 x 200 m. Celkově se soutěží zúčastnilo 26 závodníků a závodnic, kdy někteří startovali v jediné disciplíně, jiní ve dvou, ale byli mezi nimi i tací, pro které se olympiáda stala jakýmsi atletickým pětibojem.

Do technicky nejnáročnější disciplíny – skoku vysokého – nastoupilo 11 startujících. V kategorii mladších dívek zvítězila Vanesa Šindelářová, která sice neměla žádné soupeřky, ale přesto se dokázala, za vydatné podpory fandících diváků, vybičovat k úžasným výkonům a u svého posledního úspěšného pokusu překonala laťku ve výšce 115 cm. V kategorii mladších žáků byla konkurence o poznání větší. Soutěž ovládl naprosto bezkonkurenčně Dominik Olah ze sedmé třídy, který se stal výkonem 145 cm vítězem nejen ve své kategorii, ale i celkově. Na druhém místě skončil Ondřej Bažo (130 cm) a třetí příčku obsadil Dominik Kyselý (125 cm). V kategorii starších žáků zvítězil Dominik Olach z deváté třídy (140 cm) a nechal za sebou těsně Jakuba Pauloviče (2. místo – 140 cm) a Filipa Semana (3. místo – 135 cm).

Soutěž ve skoku dalekém měla dokonce 16 závodníků a bylo se na co dívat. Všichni zaznamenali alespoň jeden měřený pokus a vytvářeli tak tlak na své soupeře. Kategorie mladších dívek měla opět jedinou závodnici, Elišku Kyselou, která zvítězila hezkým skokem v délce 300 cm. V mladších žácích opět kraloval Dominik Olah (380 cm). Na druhém místě skončil Dominik Kyselý (350 cm) a na třetím místě Daniel Holub (305 cm). Starší žákyně se umístily v pořadí – 1. Natálie Janulková (290 cm), 2. Sandra Berkyová (260 cm) a 3. Erika Nyčová (220 cm). Ve starších žácích zvítězil neuvěřitelným výkonem 415 cm Albín Makula. Na druhém místě skončil Dominik Olach (375 cm) a třetí byl Filip Seman (370 cm).

Nejvíce startů bylo v běžeckých disciplínách a u mnoha závodníků a závodnic byly k vidění opravdu pěkné výkony.