Sportovní prosinec – basketbal

Sportovní prosinec basketbal

V rámci projektu Sportovní prosinec se uskutečnil ve čtvrtek 12. prosince 2019 další turnaj, tentokrát v basketbalu.

V kategorii chlapců si ze čtyř zúčastněných týmu nejlépe vedli žáci devátého ročníku. Porazili šesťáky (22:6), sedmáky (22:4) a remízovali s hráči osmé třídy (2:2). Právě díky vysokému skóre se deváťáci umístili na první příčce. Druhé místo obsadili osmáci, kteří měli stejný počet bodů, ale jejich výhry nad šestou třídou (18:4) a sedmou třídou (12:4) nestačili na již zmíněné skóre deváťáku. Na třetím místě skončili sedmáci a pomyslná bramborová medaile zbyla na žáky šesté třídy.

V kategorii dívek bojovaly pod bezednými koši jen pouze družstva. Ani sedmačky, ani osmačky nedokázaly, vzhledem k malému počtu hráček, složit samostatné týmy, proto se spojily a bojovaly jako jeden tým. Stejně jako u chlapců se podařilo zvítězit dívkám z devátého ročníku (14:4, 12:8). Na druhém místě skončil smíšený tým žákyň sedmého a osmého ročníku, a třetí příčce se umístilo družstvo šesté třídy.

Gratulujeme všem.