Odemykání lesa 2023

Odemykání lesa 2023 ZŠ Jarošova

Dne 18. dubna 2023 se děti prvního stupně zúčastnily akce „Odemykání lesa“. Tímto jsme všichni společně přivítali jaro.

Žáci páté třídy připravili pro mladší ročníky program plný hádanek, tajenek a úkolů o jaru, stromech a rostlinách rostoucích v lese a zvířatech, které v něm žijí. Nakonec všechny děti postavily zvířátkům domeček z přírodního materiálu, který našly v lese. Po celou dobu všechny kontroloval lesní skřítek J.

A co na to říkají naši páťáci?

Dominik:
„Dětí jsme se ptali, jaká zvířátka žijí v lese, co všechno můžou v lese najít. Jestli rozeznají zmiji od užovky nebo jak zastaví kousnutí od zmije. Dětem se to moc líbilo, i lesní skřítek, který se tam pohyboval.“

Michal:
„Já jsem měl na starost první a druhou třídu. Děti mi řekly, co žije v lese, také jsem se ptal, jaké stromy rostou v lese. Hledaly na obrázku deset rozdílů, celkem jim to šlo. Byl tam s námi i tajemný skřítek a děti hádaly, kdo to asi je.“

Při ukončení akce jsme my páťáci předali klíč čtvrté třídě, která na podzim les znovu uzamkne.

Už teď se moc těšíme!
Mgr. Gabriela Bartečková
Michaela Němcová
Mgr. Pavlína Bláhová – foto