Turnaj ve florbalu

Turnaj ve florbalu ZŠ Jarošova

Druhým podnikem letošního ročníku Školní ligy ZŠ Jarošova byl turnaj chlapců ve florbalu.

Tento sport, je po sálové kopané nejoblíbenější aktivitou našich chlapců. Přesto se díky vysoké absenci nepodařilo sestavit tým žákům osmého ročníku. Z jejich třídy se dostavili pouze dva hráči, a kdyby se neuvolil jeden člověk z devítky, že vypomůže mladším spolužákům, dopadly by zápasy jistě fiaskem.

Mladší žáci opět začínali utkání s náskokem 2:0, což však, jako i v minulém turnaji, příliš nepomohlo chlapcům ze šestého ročníku, kteří tak za jedinou remízu a jeden bod dosáhli pouze na nešťastnou čtvrtou příčku. O něco lépe si vedli již zmínění osmáci, kteří stále v oslabení o jednoho muže vybojovali remízy dvě a mohli se alespoň trochu radovat z třetího místa. Stříbrnou medaili, za jednu výhru a dvě remízy, vybojovali sedmáci, kteří si tak stále udrželi první místo v průběžném bodování školní ligy. Jak už je jasné, zlatou medaili získali a s obrovským nadšením převzali nejstarší hráči. Velký počet střídajících, zkušenosti a místy i lehce nezdravá míra sebevědomí byly tentokrát klíčem k vítězství. Po dvou výhrách a jedné remíze tak žáci devátého ročníku zvítězili, připsali si do celkového pořadí deset bodů a v průběžné tabulce poskočili na druhé místo za sedmáky, kterým s rozdílem jednoho bodu doslova šlapou na paty.

Následujícím turnajem bude přehazovaná dívek, tak jsme zvědavi, jak dámy zamíchají celkovým pořadím.

Za kabinet TV,

Petr Burkot