Pomáháme s výrobou pomůcek

Žáci ZŠ Jarošova pomáhají s výrobou pomůcek

Žáci ZŠ Jarošova v polytechnickém kroužku nelení a pomáhájí s přípravou her pro ty mladší.

Jak to všechno začalo a proč? No, přišlo nám do školy několik balení nové didaktické hry do matematiky s názvem Početní divadélko. Paní učitelky i žáci se těšili, jak si společně tuto hru vyzkouší a zahrají. Ale co se nestalo – hru bylo třeba ještě připravit. Takže vyloupat, poskládat a slepit! Jenomže žáci 1. a 2. třídy ještě nejsou natolik zruční, aby vše zvládli. Paní učitelky to samy taky nestihnou… Tak kdo jiný by se tohoto nelehkého úkolu chopil, než účastníci kroužku s názvem Kutilky a kutilové! Musíme říct, že to nebylo vůbec snadné, lepidlo bylo všude, přicházela únava, docházela trpělivost. Ale naši hrdinové pod vedením pana asistenta Orechovského to zvládli a s přípravou několika her velmi pomohli.