Příběhy našich sousedů. Paměť národa

Příběhy našich sousedů ZŠ Jarošova

Žáci ZŠ Jarošova se druhým rokem zapojili do projektu Příběhy našich sousedů v rámci Paměti národa ve spolupráci s organizací Post Bellum. Stefanie, žákyně IX. třídy, společně s Michaelem, žákem VI. třídy, se pustili do reportáže k 65. výročí otevření ZŠ Jarošova. Kroniky, školní fotografie z let 1958-70, interview s učiteli, pomohly žákům vytvořit zajímavý dokument prvních školních let v historii školy. Žákyně VI. třídy, Izabela a Marie se vydali za panem Ing. Bohumírem Olbrichem, který se narodil v Brazílii a jeho rodiče zde žili v letech 1935–1947. Za děvčaty do školy zavítala redaktorka Českého rozhlasu Ostrava Ing. Katarzyna Czerna. Společně si popovídaly o práci reportéra, poslechly si záznam z natáčení rozhovoru s pamětníkem a věřte nevěřte, žákyně byly pochváleny za dokonalou přípravu.

Práce bylo hodně, video reportáže jsou hotové, ale jak to všechno nakonec dopadne, to se dozvíme na konci března. Tak nám držte palce!

Mgr. Šárka Zapalačová