Ukliďme les

Ukliďme les ZŠ Jarošova

Již tradičně jsme se rozhodli zapojit do oslav Dne Země a připojit svou ruku k dílu, tedy ochraně přírody. Na čtvrtek 25. 4. 2024 jsme pro nejstarší žáky z 8. a 9 třídy vyhlásili dobrovolnou akci Ukliďme les. K naší radosti se nás sešlo výrazně více, než loni. Za učitelský sbor akci pořádali paní učitelka Febrová, pan učitel Ogrocki a paní psycholožka Chlebounová. Žáků přišlo 19!

Vyzbrojeni rukavicemi a pytli na odpad jsme vyrazili do přilehlého Pežgovského lesa, kde jsme se 2 hodiny věnovali úklidu. Nasbírali jsme hned několik pytlů odpadu, zahlédli lesní zvěř, popovídali si a pořádně se zasmáli při překonávání potoka a spadených stromů. Ačkoli bylo celý týden nevlídné počasí, vyšlo nám i to.

Jsem moc ráda, že se celá událost takto vydařila, děkuji všem, kteří se aktivně zapojili a těším se na další akce.

Michaela Chlebounová – školní psycholožka