Okresní kolo soutěže Mladý zahrádkář 2024

Okresní kolo soutěže Mladý zahrádkář ZŠ Jarošova

V pátek 24. května 2024 proběhlo v areálu Stanice mladých přírodovědců Karviná-Ráj okresní kolo soutěže Mladý zahrádkář, kterého se zúčastnili dva žáci 8. ročníku a jeden žák 5. ročníku ZŠ Jarošova navštěvující environmentální  kroužek.

Do této soutěže se zapojují žáci naší školy již 24 let. Také letošní ročník soutěže probíhal ve dvou věkových kategoriích – mladších žáků 4. až 6. tříd ZŠ a starších žáků 7. až 9. tříd ZŠ. Děti soutěžily ve dvou disciplínách. Čekal je náročný test o 40 otázkách a následná „poznávačka“ 40 různých větviček okrasných a ovocných stromů a keřů, pokojových rostlin, bylinek a plevelů.

A jaké bylo umístění žáků ZŠ Jarošova?

Kategorie starších žáků:
2. místo – Adéla H.
3. místo – Karin S.

Kategorie mladších žáků:
3. místo – Samuel S.

Soutěžícím blahopřeji, děkuji za velmi pěkné výsledky a reprezentaci naší školy.

Doufám, že je zájem o přírodovědnou oblast neopustí a v příštím školním roce se opět zapojí do dalšího ročníku této zahrádkářské soutěže.

Mgr. Marie Febrová, vedoucí environmentálního kroužku