Pomáháme zvířátkům v lese

Kaštany v lese

Žáci 1. i 2. stupně ZŠ Jarošova se každoročně zapojují do sběru žaludů a kaštanů pro zvířátka z Pežgovského lesa.

Společně sbíráme lesní plody vždy v odpoledních hodinách, avšak do sbírky se také často a rády zapojují i děti z 1. stupně, které sbírají kaštany s rodiči nebo staršími sourozenci. Za to jim patří určitě velký dík. Letos jsme nasbírali necelých 30 tašek, a tak jsme opět lesníkům z Pežgovského lesa udělali ohromnou radost. Ti pak budou nasbíranými žaludy a kaštany krmit v zimě zvěř v lese. Žaludy a kaštany jsem průběžně odvážela po dobu sběru panu hajnému do Šenova. Každoročně žáky za jejich snahu a úsilí odměňuji pěknými cenami, nejlepší sběrači tak i letos získají hezkou odměnu a mohou se těšit na sladkosti a pěkné upomínkové předměty. Nejvíce kaštanů nasbíraly děvčata z III., IV. a V. třídy.

Všem dětem, které se zapojily do sbírky, bych na závěr velmi ráda poděkovala. Moc si cením vaší snahy a těším se opět na příští rok.
Mgr. Věra Kramárová