Exkurze „Po stopách Ostravsko-opavské operace“

Základní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu v Havířově dne 20. září 2019 zajistila pro žáky VII. třídy ZŠ Jarošova v Havířově-Šumbarku exkurzi k historickému období II. světové války v našem regionu.

Vojenskou techniku v tvrzovém pěchotním srubu MO-S 20 Orel si mohli žáci prohlédnout v areálu čs. opevnění Hlučín-Darkovičky, vojensko-technické památce československého opevnění budovaného v letech 1935-38 na obranu před fašistickým Německem. Velmi poutavý výklad průvodce zaujal bezesporu všechny sedmáky. Další zajímavou zastávkou byl výstup na kuželovou haldu Ema, která se nachází se v oblasti Slezské Ostravy na pravém břehu řeky Ostravice. Žákům se naskytl jedinečný výhled na panorama nejen samotného města, ale i pohoří Beskyd a Jeseníků.

Děkujeme ZO ČSBS v Havířově nejen za zajištění exkurze pro naše žáky, ale také za dlouholetou spolupráci s naší školou.