Projekt „Zdravý týden“ na 1. stupni

Projekt Zdravý týden ZŠ Jarošova

Prvostupňový projekt proběhl na ZŠ Jarošova od 21. do 25. února 2022.

Žáci se zábavnou formou dozvídali poznatky o problematice zdravé výživy a správného životního stylu. V rámci tohoto týdne se snažili chystat si zdravé svačinky a správně si čistit zoubky. V rámci projektu byla i sportovní soutěž „X-boj“. Zástupci jednotlivých tříd se mezi sebou porovnávali ve čtyřech disciplínách – šplhu, hodu plným míčem, skoku z místa a překážkové dráze. Výsledky soutěže najdete pod článkem. Žáci byli z tohoto projektového týdne velmi nadšeni a již se těší na příští ročník.

Připomeňme si, že na škole také probíhá celoroční PROJEKT OVOCE, ZELENINA A MLÉKO DO ŠKOL. Projekt je realizovaný s finanční podporou Evropské unie. Škola se zapojením do tohoto projektu snaží podpořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a bojovat proti dětské obezitě.

X-BOJ výsledky:

1. ročník
3. místo: Amálie H., Kristián P.
2. místo: Julie G., Sebastián Ž.
1. místo: Maria Helen G., Adam Ž.

2. ročník
3. místo: Lenka P., Jerguš Ž.
2. místo: Amálie G., Samuel L.
1. místo: Diana I., Jakub P.

3. ročník
3. místo: Šarlota W. a Adéla P., Deniel O.
2. místo: Melisa V., Lukáš G.
1. místo: Elen Š., Nicolas O.

4. ročník
3. místo: Nela H., David D.
2. místo: Kristýna G., David H.
1. místo: Alexandra T., Mário S.

5. ročník
3. místo: Rachel Ž., Kristián K.
2. místo: Sára K., Ladislav D.
1. místo: Natálie P., Jaroslav K.