Close

11. 3. 2022

Projekt „Zdravý týden“ na 1. stupni

Projekt Zdravý týden ZŠ Jarošova

Prvostupňový projekt proběhl na ZŠ Jarošova od 21. do 25. února 2022.

Žáci se zábavnou formou dozvídali poznatky o problematice zdravé výživy a správného životního stylu. V rámci tohoto týdne se snažili chystat si zdravé svačinky a správně si čistit zoubky. V rámci projektu byla i sportovní soutěž „X-boj“. Zástupci jednotlivých tříd se mezi sebou porovnávali ve čtyřech disciplínách – šplhu, hodu plným míčem, skoku z místa a překážkové dráze. Výsledky soutěže najdete pod článkem. Žáci byli z tohoto projektového týdne velmi nadšeni a již se těší na příští ročník.

Připomeňme si, že na škole také probíhá celoroční PROJEKT OVOCE, ZELENINA A MLÉKO DO ŠKOL. Projekt je realizovaný s finanční podporou Evropské unie. Škola se zapojením do tohoto projektu snaží podpořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a bojovat proti dětské obezitě.

X-BOJ výsledky:

1. ročník
3. místo: Amálie H., Kristián P.
2. místo: Julie G., Sebastián Ž.
1. místo: Maria Helen G., Adam Ž.

2. ročník
3. místo: Lenka P., Jerguš Ž.
2. místo: Amálie G., Samuel L.
1. místo: Diana I., Jakub P.

3. ročník
3. místo: Šarlota W. a Adéla P., Deniel O.
2. místo: Melisa V., Lukáš G.
1. místo: Elen Š., Nicolas O.

4. ročník
3. místo: Nela H., David D.
2. místo: Kristýna G., David H.
1. místo: Alexandra T., Mário S.

5. ročník
3. místo: Rachel Ž., Kristián K.
2. místo: Sára K., Ladislav D.
1. místo: Natálie P., Jaroslav K.