Příběhy našich sousedů aneb jak to všechno dopadlo…

Příběhy našich sousedů ZŠ Jarošova

„Člověk musí umět vydržet, překonávat překážky, aby mohl v životě něčeho docílit. Mrzí mne, že mladí lidé se tak lehce při prvních těžkostech vzdávají.“

Tato slova jsou poselstvím pana Štěpána Šimečka, se kterým náš jarošácký tým spolupracoval v rámci projektu Příběhy našich sousedů spadajícího pod aktivity Paměti národa ve spolupráci s organizací Post Bellum. Náš příběh se odehrává ve válečném roce 1942, malý Štěpán tehdy jako prvňáček žil v Sobůlkách. Jako každý chlapec byl zvědavý, chtěl se podívat na opevnění německých vojáků, kteří se zde opevnili, a proto se vydal na průzkum…

Jak jsme vás již informovali práce bylo hodně, od reportáže, výtvarného zpracování a animaci příběhu, medailonku a závěrečnou prezentaci na slavnostním vyhodnocení celého projektu v Českém Těšíně. Vystoupení Martina z VIII. třídy, který přítomné seznámil, jak naše práce probíhala, bylo perfektní. A jak to tedy všechno dopadlo, na to se dnes můžete podívat…

Mgr. Zapalačová Šárka, vyučující dějepisu