Turnaj v přehazované

Turnaj v přehazované 2023 ZŠ Jarošova

Třetím turnajem Školní ligy ZŠ Jarošova zasáhly do bodování i dívky, které se vzájemně utkaly v přehazované.

Přehazovaná je jakýmsi tréninkovým předstupněm volejbalu, kdy se hráči, v tomto případě hráčky, učí základní strategii a poziční hru, aniž by bylo třeba soustředit se na poměrně náročnou techniku odbíjení míče. Tím si také „více zahrají“ a výsledky zápasů nejsou tolik ovlivněny tím, jak kvalitně tým podává, resp. dokáže podání přijmout.

Tento turnaj dívek poskytl divácky velmi atraktivní zápasy, které byly místy vyrovnané, a jindy zas s drtivou dominancí jednoho týmu. Tato rozmanitost výsledků nakonec vyústila v komplikaci v závěrečném hodnocení, kdy tři týmy dosáhly shodného počtu bodů a navíc měly vítězství ve vzájemných zápasech pěkně rozděleno. Sedmačky porazily žákyně osmé třídy, ty zase zvítězily nad dívkami z devátého ročníku, které na oplátku deklasovaly hráčky ze sedmičky. Naštěstí se vše dalo vyřešit poměrem skóre, a tak jsme se po chvilce matematického úřadování dobrali k celkovému hodnocení. Na čtvrté příčce skončily šesťačky, třetí příčku obsadila nejstarší děvčata z deváté třídy, stříbro si protentokrát připsaly bojovnice z osmého ročníku a vítězství připadlo sedmačkám. Ty tak napodobily své spolužáky, kteří v turnajích chlapců jednou zvítězili a jednou obsadili druhé místo, a po právu tak kralují letošnímu ročníku Školní ligy. Gratulujeme.

Další soutěží v rámci ligy bude oblíbená Vánoční laťka.

Za kabinet TV,

Petr Burkot

Foto: Pavlína Bláhová