Jistím, lezu, lez 2024

Stejně jako loni jsme i letos připravili jako poděkování za aktivní přístup k ochraně životního prostředí pro žáky odměnu v podobě výcviku horolezectví. Každý, kdo se aktivně zapojil do sběru odpadků v okolí školy, si tak mohl ve čtvrtek 23. 5. 2024 vyzkoušet vylézt na havířovskou lezeckou věž.

Pod vedením zkušených lektorů v sobě 14 žáků probudilo dostatek odvahy k lezení a mnozí se pak dostali až úplně na vrchol věže, kterou najdete v havířovském skateparku. Pohled z výšky na město si překvapivě vychutnali také doprovázející pedagogové, pan učitel Ogrocki a paní psycholožka Chlebounová.

Kdo chtěl, zapojil se také do soutěže v rychlosti, kdy 1. místo obsadil Marian B., 2. Sofia D. a 3. Adéla H. Mimořádnou cenu získala Vanessa H. za překonání sebe sama, kdy se obávala začít a nakonec vylezla za povzbuzování spolužáků až na vrchol. Odměnou byla pro každého vyhodnoceného pořádná porce zmrzliny od pana učitele.

Akce se vydařila a věříme, že ji zopakujeme i za rok.

Michaela Chlebounová