Putování s Karlem IV.

Sobotní ráno 25. května a školáci Jarošáci v ulicích? Nemyslete, nespletli si den v týdnu, ale spěchali za další dobrodružnou výpravou do středověku a to za Karlem IV. do stověžaté Prahy.

Už před hlavním pražským nádražím byla výstava historických automobilů, které zaujaly nejen kluky, ale i děvčata. Putování pokračovalo k Národnímu muzeu na Václavské náměstí, pak k Novoměstské radnici, přes Karlovo náměstí k Národnímu divadlu. Po vltavském nábřeží jsme došli ke Karlovu mostu a pokračovali jsme na Pražský hrad. To už mnozí pociťovali kilometry ve svých nohou, ale statečně jsme se vydali k Staroměstské radnici a orloji. Čas utíkal velmi rychle, takže ještě pár fotografií na památku a honem zpátky k vlaku. Ještě jsme ani nebyli u nádraží a už žáci dějepisného kroužku plánovali další výpravu pro příští školní rok. Takže už dnes se máme na co těšit!