Legiovlak 2021

Legiovlak 2021 ZŠ Jarošova

Žáci IX. třídy ZŠ Jarošova se 27. září 2021 vydali ze školních lavic za hodinou dějepisu na nádraží ČD v Havířově.

Unikátní muzeum historie československých legií Legiovlak přiblížil žákům období válečných operací 1918 – 1920 na Transsibiřské magistrále v Rusku. Jednotlivé vozy, ubytovací, štábní, zdravotní, polní poštu, těplušku, plukovní prodejnu, filmový, krejčovský, kovářský, obrněný, jsme prošli s působivým výkladem k tomuto pohnutému historickému období. Vojenským ešalonem nás provázel střelec Jan Steidler, kterému bych chtěla poděkovat jménem žáků Jarošáků. Ve výuce dějepisu žáky čeká badatelská práce, kdy budou na webových stránkách projektu Legie 100 vyhledávat legionáře našeho regionu, pracovní listy k I. světové válce, kde využijí poznatky a dojmy z prohlídky a mimo jiné výtvarně zpracují návrhy československé vlajky, s jejíž historií se v legiovlaku seznámili.