7 přírodních divů Ukrajiny

7 přírodních divů Ukrajiny ZŠ Jarošova

Naše ZŠ Jarošova dlouhodobě spolupracuje s časopisem Kamarád spolku ZAEDNO a v tomto školním roce jsme se zapojili do soutěže „Vícejazyčnost je bohatství 2022“.

Společně s ukrajinskými žáky jsme překládali, kreslili, vytvořili prezentaci a film pro další výuku v dalších předmětech. Zkoušeli jsme i komentáře namluvit ukrajinskými žáky česky, učí se jazyk teprve dva měsíce, ale protože byli s výsledkem nespokojeni, nakonec jsme je do práce nevložili. Byla nejen spousta práce, ale i legrace při překladu z ukrajinského, ruského či českého jazyka. Sami také svou zemi, Ukrajinu, poznávali, takže soutěž se prolínala mnohými dalšími předměty, než jen v cizím jazyce.

Málem bych zapomněla! Určitě vás zajímá, jak jsme dopadli. Žákovské práce pod naším pracovním názvem 7 přírodních divů Ukrajiny byly oceněny v kategorii „Škola s příkladnou spoluprací.“  Výtvarné práce jsou zveřejněny na www.zaedno.org/soutez-galerie/2022/soutez/2022/zs-jarosova-havirov-sumbark .

Mgr. Šárka Zapalačová