Sbírka pro psí útulek v Karviné

Sbírka pro psí útulek ZŠ Jarošova

Že má většina žáků naší školy ráda zvířata, o tom jsem přesvědčena. Každý rok pořádáme na ZŠ Jarošova na podzim sbírku, abychom pomohli pejskům, kteří neměli to štěstí, dostat se do milující rodiny, kde by prožili hezký psí život s plnou mističkou, teplým pelíškem, vlídným slovem a pohlazením. Mnozí z nich si prošli opuštěním, bitím a někdy také týráním. Abychom takovým pejskům pomohli, sbírali jsme deky, karimatky a spacáky, aby pejskové v chladných kotcích nemrzli. Dále žáci nosili pamlsky, piškoty a měkké krmivo, aby jim ošetřovatelé mohli aspoň trochu přilepšit do studené mističky, kde mají celý rok jen suché granule. To, co by pejskové však potřebovali ze všeho nejvíc, bohužel poslat nemůžeme. Je to láska, pohlazení, kontakt a laskavé slovo. Všem dětem, kterým není život opuštěných pejsku lhostejný, z celého srdce děkuji a největší pomocníčky ve sběru potřeb pro pejsky odměním.

Mgr. Věra Kramárová