Jedeme animovat!

Jedeme animovat ZŠ Jarošova

Školní lavice ZŠ Jarošova vyměnili 21. 2. 2022 Martin a Darja za sedadla do vlaku směrem do Brna. Naším cílem bylo filmové studio Scala Masarykovy univerzity, kde nás očekávala lektorka animované a filmové tvorby paní Martina Chaloupková.

V Brně jsme nezabloudili a tak rychle do práce! Před námi byl úkol animovat náš příběh pamětníka, který výtvarně zpracovali Darja a Jirka z IX. třídy. Vše bylo vysvětleno, každý z nás měl své úkoly. Myslím si, že Darja i Martin, žák VIII. třídy, sami prožívali úžasný moment, kdy se obrázky poprvé rozpohybovaly. Z Brna jsme odjížděli s pocitem, že nejtěžší úkol máme za sebou a že projekt Příběhy našich sousedů ve spolupráci s organizací Post Bellum úspěšně dotáhneme do konce. Poděkování patří i paní Martině, která nás zasvětila do tajů animované tvorby a velmi nám při práci pomáhala. A jak to celé dopadne, o tom vás milí Jarošáci budeme informovat. Tak nám držte všechny palce!

Mgr. Šárka Zapalačová