Close

23. 11. 2018

Putování do středověku

„Dobré ráno! Ahoj!“, tak začalo jedno listopadové sobotní ráno na havířovském nádraží ČD, které bylo pro žáky ZŠ Jarošova začátkem cesty do středověku.

Sluníčko, sice zubaté, svítilo a tak jsme si s úsměvem vyšlápli po příjezdu do Olomouce směrem k orloji. První, co nás všechny zaujalo, byly bronzové destičky – památníčky obětem II. světové války. Nacházely se před domy, odkud byli mnohdy celé rodiny odvlečeny a zavražděny v koncentračních táborech. V této chvíli jsme si společně s dětmi uvědomili důležitost lidskosti, tolerance a porozumění.

Obrovský dojem v nás zanechala návštěva olomouckých kostelů a chrámů, jejich architektura, výzdoba interiérů a v neposlední řadě i liturgické písně pěveckého sboru. Nezmeškali jsme v pravé poledne orloj oslavující řemesla a lidské vědění. Viděli jsme toho mnoho a na zpáteční cestě jsme si měli o čem povídat. A to, že jsme den společně strávili s úsměvem, to bylo o to krásnější.