Tipy ke zvládnutí karantény

Milí žáci, vážení rodiče a kolegové,

už je to témeř měsíc, kdy se nám ze dne na den změnilo naše denní fungování a my se museli přizpůsobit mnoha změnám. Mnozí z nás si v tomto období znepokojujících informací, zákazů a příkazů prošli chvílemi, kdy počáteční radost, že nemusíme do školy vystřídal strach, zlost, obavy, zmatek, pocity osamělosti nebo třeba nepříjemné tělesné projevy (nespavost, přejídání se nebo nechuť k jídlu, pocení, třes apod.). Pokud ano, je to úplně normální reakce na stres a jak přišla, zase odejde. Někdy se však může protáhnout nebo být náročnější na zvládání a nemusíte vědět, jak si pomoci. Ráda bych vám touto cestou nabídla pár tipů, jak se vyrovnat s karanténou, ve které ještě pár dní možná týdnů budeme. Přidávám i pár tipů, jak si zorganizovat učení nebo jak se doma zabavit. Vše můžete zhlédnout v galerii na konci tohoto článku.

Pokud by vám pomohla konzultace, neváhejte mne kontaktovat na emailu michaela.chlebounova@zs-jarosova.cz. Osobní setkání nebude vzhledem k opatřením možné, ale jistě najdeme způsob, který nám bude vyhovovat (Skype, Messenger nebo email).

Přeji vám a vašim rodinám pevné zdraví, dávejte na sebe pozor a budu se na vás těšit.

Vaše školní psycholožka Michaela Chlebounová