Hody, hody, doprovody – výtvarná soutěž

Velikonoční výzdoba

Blíží se nejvýznamnější křesťanské svátky – Velikonoce. V naší zemi mají dlouhou tradici, peče se beránek, plete se pomlázka, a holky malují vajíčka. Ale tyto svátky mají také svou smutnou stránku. Velký pátek je připomínkou utrpení a smrti Ježíše Krista na kříži. A v neděli, na Boží hod velikonoční, Ježíš Kristus vstal z mrtvých.

Ale to by už k historii stačilo, už je čas přejít rovnou k věci. V této složité době, kdy jsme nuceni být doma, máme určitě spoustu času, abychom něco tvořili a tak pomáhali našim maminkám s velikonoční výzdobou. Vyhlašujeme výtvarnou soutěž. Kraslice, beránky, zajíčky, malované perníčky, obrázky s velikonoční tematikou, zkrátka vše, co jste vlastními rukami vytvořili, zdokumentujte. To znamená, pořiďte fotografii či video a nejpozději do 15. dubna zašlete na tuto mailovou adresu ​sarka.zapalacova@zs-jarosova.cz. Těšíme se na vaše práce a přejeme vám krásné prožití svátků velikonočních.

Za školní parlament Patrik B.