Kam na střední školu?

Kam na střední školu

Letošní školní rok, probíhající v zcela jiných podmínkách, pro žáky IX. třídy je i tak posledním rokem povinné školní docházky a také oni stojí před závažným životním rozhodnutím. Kam na střední školu? Rozhodování to není vůbec jednoduché. Přesto mají deváťaci mnoho příležitostí, aby se vyznali v nabídce středních škol pro školní rok 2021/22. Na jednom z pondělních setkání, kdy přicházejí v rámci distanční výuky pro studijní materiály a úkoly, si převzali Atlas školství SŠ pro Moravskoslezský kraj. Vysvětlili jsme si názorně jak s atlasem pracovat, jaké informace pro budoucí studenty středních škol poskytuje.

Již v zářijové hodině občanské výchovy jsme s žáky pracovali na webových stránkách www.infoabsolvet.cz , kde žáci a rodiče najdou informace ke středním školám, přijímacímu řízení i k trhu práce v rámci celé ČR. Využít mohou také webové stránky jednotlivých středních škol našeho regionu. Věřím, že se brzo vrátíme do školních lavic a pak společně učiníme ten správný krok v rámci výběru své další vzdělávací cesty.

Mgr. Šárka Zapalačová, výchovná poradkyně