Turnaj žáků 2. stupně v lukostřelbě

Turnaj v lukostrelbe ZŠ Jarošova

Ve dnech 21. a 22. 11. 2022 se o velké přestávce ve 2. patře ZŠ Jarošova konal turnaj žáků 2. stupně v lukostřelbě. Každou třídu reprezentovali dva lučištníci, kteří měli k dispozici 8 šípů a mohli si tak vystřílet až 80 bodů. Terčovnice byla od střelců umístěna ve vzdálenosti 10 metrů.

Po krátkém poučení k bezpečnosti střelby a ke správné manipulaci s lukem a šípy turnaj začal. Přestože někteří soutěžící drželi luk v ruce poprvé, byli mile překvapeni svými zdařilými zásahy do terčovnice.

V pátek proběhlo vyhodnocení turnaje, předání diplomů a sladkých odměn všem účastníkům turnaje od organizátora akce – pana učitele Ogrockého. 1. místo si vystřílel tým šesťáků, na 2. místě se umístil tým žáků 9. ročníku, 3. místo vybojoval tým 7. ročníku a na 4. místě skončil tým 8. ročníku. O střelbu z luku byl mezi žáky velký zájem. Proto se v lednu 2023 uskuteční NOVOROČNÍ TURNAJ V LUKOSTŘELBĚ 7. a 8. ročníku, který budou garantovat třídní učitelé zmíněných ročníků.

Petr Ogrocki, třídní učitel 8. ročníku