Kam na střední školu?

Kam na střední ZŠ Jarošova

Jak uběhlo devět školních let ve školních lavicích, o tom dnes už přemýšlí žáci IX. třídy, kteří stojí před důležitým rozhodnutím. Ano, je to tak, velmi rychle se blíží doba, kdy budou podávat přihlášku na střední školu.

Kam? Deváťáci mají mnoho příležitostí, jak se správně rozhodnout. Naučili se orientovat v Atlase školství SŠ pro Moravskoslezský kraj pro školní rok 2023/24, v občanské výchově jsme na webových stránkách www.infoabsolvet.cz pracovali s nabídkou středních škol, informacemi přijímacímu řízení i k trhu práce v rámci celé ČR. Využít mohou také webové stránky jednotlivých středních škol našeho regionu. Navštívili jsme také veletrh středních škol, mezi žáky chodí zástupci SŠ našeho regionu. Společně s žáky musíme co nejlépe zvládnout poslední školní rok, aby každý z nich pak mohl udělat ten správný krok v rámci výběru své další vzdělávací cesty.

Mgr. Šárka Zapalačová, výchovná poradkyně

Plakát ZŠ Jarošova