Recitační soutěž 2023

Recitační soutěž ZŠ Jarošova

Každoročně pořádám na ZŠ Jarošova recitační soutěž pro žaky 2. stupně. Letošnímu klání předcházelo několikahodinové nacvičování recitace. Recitační soutěž jsem však později musela přesunout do 2. pololetí, jelikož v prosinci bylo hodně nemocných děti, které by se tak soutěže nemohly zúčastnit. Samotná recitační soutěž proběhla 30. 5. 2023 a zúčastnilo se jí celkem 8 žáků z 13 přihlášených. Pozorně jsem vyslechla všechny recitátory, kteří měli odvahu odrecitovat svou vybranou báseň, a následně pak vybrala 3 žáky, kteří nejlépe předvedli své recitátorské umění. Pěkný zážitek jsem si odnesla z poslechu ukrajinských žáků, kteří moc hezky odrecitovali básničky ve svém rodném jazyce.  

Na 1. místě se umístila Darja Lipovská z 9. třídy. Druhé místo obsadil Tomáš Briestenský z 8. ročníku a 3. příčku si vybojoval Marko Kolesnikov rovněž z 8. ročníku. 

Všem odvážným Jarošákům, kteří se trochu styděli, chci poděkovat za jejich odvahu a výherci se mohou těšit na drobnou odměnu.  

Mgr. Věra Kramárová