Den Země v 7. třídě

Den Země v 7. třídě ZŠ Jarošova
Den Země je svátek, který by nám měl připomínat, že nemáme jiný domov a že se nemáme chovat k naší planetě, jako bychom měli v kapse náhradní. Že o náš jediný domov nepečujeme, že ho ničíme, si uvědomuje stále více lidí. Ale jsou naše pustošící činy ještě vůbec zvrátitelné? Jak bychom měli o naši planetu pečovat, jak se chovat, a co všechno můžeme udělat pro náš společný domov my sami, o tom jsme si povídali hned na začátku vyučování. Pak jsem měla pro děti připravený pestrý program. Nejprve nás čekal malý kvíz, kdy děti soutěžily ve znalostech. Otázky se týkaly fauny i flory. Osm žáků bylo odměněno malou sladkou odměnou. Po kvízu nastala praktická činnost. Děti si vyrobily krásné stromy z větví a mechu a nezapomněli jsme ani na hmyz, pro něž sedmáci vyrobili roztomilé domečky, které je možno rozmístit do zahrádek na zem nebo zavěsit na stromy. Vše jsme dělali z přírodních materiálů, které jsem pro děti nasbírala. Na závěr jsme si stačili pustit část dobrodružného drama Medvěd z roku 1988, oceněný několika cenami. Je to jeden z nejkrásnějších filmů o zvířatech vůbec. Krásná příroda, smutný a krutý příběh, který bere dech od samého začátku až do konce. Žáci měli přichystané i občerstvení. Celý den jsme si prostě užili. Snad se dětem naše společné dopoledne také líbilo.

Mgr. Věra Kramárová